Blog

Beauty Wedding / Poradnik weselny  / 3 NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY PRZY ORGANIZACJI WESELA

3 NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY PRZY ORGANIZACJI WESELA

 

W tym wpisie przedstawię Ci 3 najczęściej popełniane błędy przez Parę Młodą przy organizacji swojego  wesela. Są to tylko i wyłącznie moje obserwacje. Masz swoje? Koniecznie napisz mi o tym w komentarzu !

 

     1. BRAK OKREŚLONEGO BUDŻETU

 

„Zapłacimy z kopert” Broń Boże !

Proszę, usiądźcie na spokojnie, zastanówcie się, na co Was stać i na jaką pomoc możecie liczyć ze strony rodziców (jeżeli oczywiście chcecie korzystać z ich pomocy, i tym samym włączyć ich w proces decyzyjny). Nie zapominajcie, że największe koszty są też w dniu ślubu. Rozliczenia z zespołem/DJ, z fotografem czy kamerzystą odbywają się zazwyczaj w trakcie imprezy lub po jej zakończeniu.

Na pewno nie chcecie spędzać ani minuty na swoim weselu, żeby stać w kącie i liczyć  ile dostaliście i obawiać się, czy starczy na zapłacenie podwykonawcom.
Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie budżetu w Excelu. Na początek wpisujecie wybrane przez Was kwoty. A potem, w miarę przygotowań wpisujcie faktyczne wydatki. Program sam wszystko wylicza, a Wy pilnujecie, żeby nie przekroczyć ustalonego przez Was budżetu. 🙂

Za duże koszty ? Poszukajcie dobrze, na pewno znajdziecie więcej atrakcyjnych ofert.
Pieniądze trzeba wydawać mądrze, dlatego nie róbcie tego zbyt pochopnie.

 

 

2. ZA DUŻO NA GŁOWIE I ZA MAŁO RĄK DO PRACY

 

Nie bierzcie na siebie zbyt dużo obowiązków, dajcie sobie pomóc. Rodzice, przyjaciele, znajomi na pewno chętnie pomogą Wam w przygotowaniach. Odbiór zaproszeń, dostarczenie alkoholu czy zorganizowanie transportu dla gości, te rzeczy spokojnie możemy zrzucić na barki innych osób.

Konsultanci ślubni to także rewelacyjna pomoc, co prawda trzeba za nią zapłacić, ale to dzięki nim zaznacie luksusu i spokoju. Wedding Planner dopilnuje wszystkich terminów i zadba o najmniejszy szczegół, o którym być może zapomnieliście. Warto korzystać z pomocy profesjonalistów. 🙂

 

 

3. BRAK HARMONOGRAMU PRZYGOTOWAŃ

 

Właściwa kolejność działań w trakcie ślubnych przygotowań jest niezwykle ważna. Nie możecie przecież zaprosić gości, nie mając zarezerwowanej sali weselnej lub szukać sukni na 3 miesiące przed ślubem!

Stwórzcie tabele w Excelu. Wypiszcie, co w danym miesiącu trzeba załatwić i zapłacić. Dzięki takiej tabeli wiecie ile macie miesięcznie wydatków i ile jeszcze spraw do załatwienia. To znacznie ułatwia przygotowania.

 

Mam nadzieje, że mój wpis pomoże Wam uniknąć tych błędów. Trzymam za Was kciuki, bawcie się dobrze przy przygotowaniach ! 🙂

 

Weronika Kuter

 

 

3 komentarze
 • Patryk Kaźmierczak
  6 października 2018 at 15:49

  Super wpis 🙂

 • Kamil
  13 listopada 2018 at 22:55

  Super! Mega przydatne 👍

 • Anna
  22 marca 2019 at 00:33

  Artykuł jest w punkt! Sami (jako zespół muzyczny grający m.in. na weselach) często mamy do czynienia ze zjawiskiem Wedding Planner, niestety nasze doświadczenia są mało pozytywne… Powyższy wpis to jest to, czego chcielibyśmy, jako jeden z podwykonawców na weselu – konkretów – zamiast robienia sztucznego zamieszania.
  Jak zwykle … nasze wpisy są subiektywne, ale przecież nie chodzi w komentarzach o dyplomację i kadzenie.
  Szczerze i ciepło pozdrawiamy Beauty Wedding *-) Może gdzieś… kiedyś… u kogoś… się po prostu spotkamy!
  Pani Weroniko – racja w 100% – excel to bardzo pomocne narzędzie.

Skomentuj